• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Português
Інформація для бізнесу
Опубліковано 28 лютого 2021 року о 17:38

Ангола розташована в західному регіоні південної Африки з наступними географічними даними:

Широта: Північ - 04 ° 22'G / Південь - 18 ° 02'G.

Довгота: Схід - 24 ° 05'E.G / Захід - 11 ° 41'E.G.

Поверхня: 1 246 700 км2

Довжина Атлантичного узбережжя: 1650 км

Сухопутні кордони: 4837 км

Країни, що межують з півночі: Республіка Конго та Демократична Республіка Конго.

Країни, що межують зі сходу: Демократична Республіка Конго та Республіка Замбія.

Країни, що межують з півдня: Республіка Намібія.

Захід: Атлантичний океан.

Ангола налічує 18 провінцій.

Приблизно 65% території знаходиться на висоті від 1000 до 1600 метрів.

Офіційна валюта - Кванза. Офіційною мовою є португальська, крім кількох національних мов (діалектів), найбільш поширеними є: Кіконго, Кімбундо, Чокве, Умбундо, Мбунда, Кваньяма, Нанека, Фіоте, Нгангела тощо.


Макроекономічні показники:

Національна програма розвитку визначає макроекономічні рамки на період 2018-2022 років, ознаменовані періодом стабілізування макроекономічних дисбалансів, спричинених фінансово-економічною та валютною кризою, шляхом створення необхідних рамок для відновлення довіри до економіки Анголи, передбачається, що Ангола відновить свою траєкторію зростання та процес розвитку на диверсифікованій основі, забезпечуючи стійкість державних та зовнішніх рахунків.

Клімат:

Клімат в Анголі має два сезони: сезон дощів, найтепліший період, який відбувається у період з вересня по травень, і період Качімбо. Качімбо або Посуха менш жаркий і триває з травня по вересень.

Країна має своєрідне географічне положення, оскільки вона знаходиться в тропічному та субтропічному поясі південної півкулі, перебуваючи поруч з морем, і через особливості свого рельєфу вона розділена на два окремі кліматичні регіони:

Прибережний регіон - із середньорічною відносною вологістю повітря 30% та середньою температурою вище 23 °C;

Внутрішній регіон, поділений на:

Північну зону з частими опадами та високими температурами;
Висотну зону, яка охоплює центральні регіони плато сухим сезоном з низькими температурами;
Південно-Західну зону, напівзасушливу через близькість пустелі Намібе.

Середні температури в країні: від 27 °C тдо 17 °C

Це кліматичне різноманіття сприяє розвитку туристичного потенціалу, відрізняється багатою різноманітною флорою і фауною.


Флора

Ангола має п’ять типів природних зон, вологий і густий ліс, такий як Майомбе, який містить найрідкіснішу деревину у світі, савани, зазвичай пов’язані з лісами, такими як Лунда-Норте, сухі савани з деревами або чагарниками в Луанді та деяких районах Лунда-Сул.

Є також степові райони вздовж смуги, яка починається на півдні Сумбе, і, нарешті, пустеля, що займає вузьку прибережну смугу на крайньому півдні країни, де ми можемо знайти в пустелі Намібе унікальний та ендемічний вид у Світ, який так характеризує цю країну, - “Welwitchia Mirabilis”.


Фауна

В Анголі відомі незліченні види, поширені в декількох регіонах. Горили, шимпанзе та папуги населяють ліс Майомбе, у найбільш вологих природних районах півночі, центру та сходу ми можемо спостерігати голунго, паланку негра-гранде, вид, ендемічний у світі, якому загрожує зникнення, і слонів. У більш сухих регіонах розповсюджені гну, імпала, гепард, буйвол, а також слони, зебри і жирафи. Тварини, більш-менш поширені на всій території, - гієна, паланка-вермелья, лев, леопард та бегемот.

У морській фауні також є величезна різноманітність риб і молюсків, які також зустрічаються в річках, і поряд з ними також співіснують крокодили та алігатори.

Головні річки

Головною річкою Анголи є Кванза, що дає назву національній валюті довжиною 1000 км, але судноплавним є лише 240 км. На другому місці Кубанго - 975 км, Кунене - 800 км і Заїр довжиною 150 км (судноплавна).

Річки Анголи пропонують можливості для здійснення бізнесу, що представляє туристичний інтерес, або для змішаних видів комерції-туризму або для екотуризму.


Мінеральні ресурси

Ангола - країна, потенційно багата на мінеральні ресурси. За підрахунками, в надрах знаходиться 35 із 45 мінералів, найважливіших у світовій торгівлі, включаючи нафту, природний газ, алмази, фосфати, бітумні речовини, залізо, мідь, магній, золото та декоративні породи тощо.

Ангольська податкова система складається з набору правових норм закріплених конституцією та спеціальними нормативно-правовими актами з питань оподаткування.


Конституційне право

 • Податкова система має на меті задовольнити економічні, соціальні та адміністративні потреби держави та справедливий розподіл доходів. Податки можуть створюватися та погашатися лише законом, який визначає їх рівень, ставки, податкові пільги та гарантії платників податків. (Ст. 14)
  Принцип економічної та соціальної функції податкових органів та Принцип законності.
 • Усі громадяни рівні перед законом і користуються однаковими правами і на них покладаються однакові обов'язки, незалежно від їх кольору шкіри, раси, етнічної приналежності, статі, місця народження, релігії, ідеології, рівня освіти, економічного чи соціального стану. (Стаття 18)
  Принцип недискримінації та рівності громадян перед законом.
 • Визначення податкової системи та створення податків є відповідальністю Національних зборів, а також може бути повноваженням Уряду за умови, що це дозволено законом, прийнятим ним. (Ст. 90 та ст. 91).
 • Визнаючи важливість адаптації податкового законодавства Анголи до найкращих міжнародних практик та надання країні діючої та ефективної податкової системи, законодавці зробили перший крок у цій галузі. Затвердження нового Загального податкового кодексу, втіленого в рамках Податкової реформи, нова законодавча база надає ще одну динаміку функціонуванню 


Компанії, зареєстровані в Анголі, є податковими резидентами, та сплачують податок за отриманий прибуток, зокрема:

ПРОМИСЛОВІ ПОДАТКИ

Оподаткування прибутку підприємств

Податок стягується з прибутку від будь-якої діяльності комерційного або промислового характеру яка провадиться в Анголі.

Ставка податку становить 30%.

Увага! Промисловий податковий кодекс передбачає особливий режим сплати податків за надання послуг, ставка якого становить 6,5%.


ПОДАТОК НА КАПІТАЛ

Податок справляється з доходу від застосування капіталу, і ставки становлять 15% для доходу, передбаченого в розділі A, і 5%, 10% або 15% для доходу, передбаченого в розділі B. 


 ПОДАТОК НА ДОХОД НА ПРАЦЮ

Податок справляється з доходу, отриманого за власний рахунок або за дорученням інших осіб.

Платники податків згруповані в 3 групи: A, B та C. На платників податків групи A поширюються ставки, викладені в таблиці, що додається до Кодексу, яка передбачає фіксований внесок, до якого додається відсоток, який варіюється від 7% до 17%, залежно від доходу платника податків. Для платників податків групи B застосовується єдина ставка 15%, а для групи C - 30%.


ПОДАТОК НА СПОЖИВАННЯ

Стосується в першу чергу готельного бізнесу та подібних послуг; телекомунікаційні послуги; споживання води та енергії; оренда машин, обладнання, приміщень для проведення конференцій, колоквіумів чи інших заходів; консультаційні послуги; послуги фотографії ; портові, аеропортові та експедиторські послуги; послуги приватної охорони; туризм та туристичні послуги, що рекламуються туристичними агенціями; послуги з управління їдальнями, будівлями та ОСББ; доступ до культурних, мистецьких та спортивних шоу чи заходів; доставка та імпорт товарів.

Ставки варіюються від 2%, 5%, 10%, 20% та 30%.


 ПОДАТОК НА МІСЬКІ ЗАБУДОВИ

Податок справляється з міських будівель, розташованих в Анголі.

Для орендованих будівель податок стягується з орендної плати, яка фактично отримується щороку, за вирахуванням 40%, що відповідає витратам, пов'язаним з майном. Ставка податку становить 25%. Для орендованих будівель ставка податку становить 0% для будівель до 5 мільйонів та 0,5% при перевищенні 5 мільйонів кванз. 


ПОДАТОК НА ОРЕНДУ

Податок на оренду справляється з оренди нерухомості, розташованої в Анголі.

Ставка податку становить 2%.


ПОДАТОК НА ПЕЧАТКИ

Залежить від набору актів, документів, контрактів та операцій.

Ставки є змінними і наведені в таблиці, що додається до Кодексу гербових зборів.


ОПОДАТКУВАННЯ НАФТОВОЇ ІНДУСТРІЇ

Ставка податку на видобуток нафти становить 5%.

Ставка податку на прибуток з нафти становить 25%.


ОПОДАТКУВАННЯ В ГІРНИЧНІЙ ПРОМИСЛОВОСТІ

Ставка податку на прибуток становить 25%.

Норма роялті становить 5% для стратегічних корисних копалин та каменів з дорогоцінних металів та мінералів, 4% для напівкоштовних каменів, 3% для мінералів з неблагородних металів та 2% для будівельних матеріалів з гірничих та інших корисних копалин.


СОЦІАЛЬНИЙ ВНЕСОК 

Стягується з суми заробітної плати та додаткової винагороди, частково підтриманої роботодавцем (8%) та працівником (3%).


ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ

В жовтні 2019 р. Ангола запровадила нормативну базу, яка регулює правовий режим ПДВ - податок на додану вартість. ПДВ має на меті оподаткування споживання матеріальних благ та послуг, а також імпорту товарів. Ставка становить 14%.


Важливо! Приватні інвестиційні компанії, за спеціальним режимом, звільняються від сплати зборів та податків за будь-які послугу, в тому числі митні, які надаються некомерційними державними установами протягом періоду, що не перевищує 5 (п’яти) років.

Як частина національної стратегії поліпшення бізнес-середовища в Анголі, державна адміністрація надає послуги для реєстрації запитів на створення компаній особисто та через Інтернет.
 GUE.gov.ao розроблений для сприяння бізнесу в Анголі та має на меті зменшити значне адміністративне навантаження на пов'язані з ними державні послуги.

Guichê Único da Empresa (Єдине вікно) - це державна послуга, метою якої є сприяння процесу реєстрації, зміни чи ліквідації компаній.


Зареєструвати компанію в Анголі можуть громадяни, іноземні громадяни (резиденти та нерезиденти) або юридичні особи. Необхідні документи:

Посвідчення особи, дійсне (для громадян);

Дійсний паспорт або картка резидента (для іноземців);

Податковий ідентифікаційний номер (NIF).


В Анголі можна зареєструвати наступні види юридичних осіб:

Приватне підприємство з обмеженою відповідальністю - 2 або більше учасників;

Одноосібне приватне підприємство  з обмеженою відповідальністю - 1 учасник;

Акціонерне товариство - мінімум 5 акціонерів;

Товариство з обмеженою відповідальністю - 1 акціонер;


Для онлайн реєстрації компанії в Анголі натисніть тут.


Контакти реєстраційних центрів:

MARGINAL (Штаб-квартира)

 • Адреса: Largo António Correia de Freitas, Nº 117/118 (Av. Marginal), Luanda
 • Телефон: 222 371 076; 222 372 293; 222 372 328; 926 810 761
 • Скарги: 943 004 973
 • Email: [email protected]
 • Години прийому: з 08:00 до 20:00


COQUEIROS

 • Адреса: Rua Manuel Fernando Caldeira, Nº 6-A/ Bairro dos Coqueiros, Luanda,
 • Телефон: 222 023 799 ; 222 023 816
 • Години прийому: з 08:00 до 15:00

NOSSO CENTRO

 • Адреса: Rua 21 de Janeiro, Nosso Centro do Gamek, Luanda;
 • Телефон: 222 023 798; 222 023 817
 • Години прийому: з 08:00 до 15:00


Інформація про зареєстровані компанії в Анголі публікується в офіційному виданні "Diário da República".

Міністерством юстиції запроваджено електронний доступ до єдиної бази даних юридичних осіб, зареєстрованих в Анголі - http://www.dse.minjusdh.gov.ao/.
Пошук здійснюється шляхом зазначення в пошуковому полі назви компанії або міста, в якому така компанія зареєстрована

Офіційний портал уряду Республіки Ангола

Офіційний портал уряду Анголи з оновленою інформацією про Президента та урядові органи.


Офіційний портал Секретаріату Ради Міністрів

Портал із оновленою інформацією про СРМ, а також усі сесії та інші заходи Ради Міністрів.


GUE

Guiché Único da Empresa - це державна служба, яка спрямована на пришвидшення актів про реєстрацію, зміну чи ліквідацію компаній та подібних актів, зосереджуючи в єдиному просторі всі служби, задіяних у цьому процесі.


AIPEX 

AIPEX (Агентство приватних інвестицій та сприяння експорту) - є частиною комплексу заходів уряду Анголи щодо пришвидшення та сприяння реалізації приватних інвестицій у країні, внутрішніх та іноземних, а також для сприяння експорту та розвитку міжнародного бізнесу національними компаніями, спрямованих на підвищення конкурентоспроможності національної економіки, через динамічні та відповідні інституційні рамки.

AIPEX забезпечує прискорені та спрощені процедури для інвестицій, зокрема щодо наступних послуг:

Юридичні, податкові та соціальні послуги;
Реєстрація інтелектуальної власності, рухомого майна та нерухомості;
Отримання ліцензій на діяльність, будівельних, екологічних та інших ліцензій;
Послуги енерго- та водопостачання;
Отримання віз та документів на проживання;
Інші послуги, ліцензії та адміністративні послуги, необхідні для здійснення інвестиційних проектів.

 • Бланк ЗАЯВИ про взяття на облік особи-нерезидента, яка під час провадження своєї діяльності є учасником відносин, що регулюються законодавством України з питань митної справи. ЗРАЗОК заповнення заяви доступний тут.

 • Державна митна служба України інформує, що з 01 липня 2021 року починають діяти норми пункту 61 розділу ХХІ Митного кодексу України щодо обов’язкового перебування на обліку в Державній митній службі України осіб нерезидентів, які здійснюють декларування товарів в Україні.

Згідно з частиною восьмою статті 455 Митного кодексу України, не перебування на обліку є підставою для відмови у митному оформленні та пропуску через митний кордон України товарів, транспортних засобів комерційного призначення.

Згідно з частиною першою статті 455 Митного кодексу України обов’язковому обліку підлягають особи нерезиденти, які є:

 • - декларантами товарів, транспортних засобів комерційного призначення, у випадках передбачених пунктом 4 частини другої статті 265 Митного кодексу України (іноземні перевізники що переміщують територією України товари, транспортні засоби комерційного призначення, прохідним транзитом);
 • - перевізниками товарів через митний кордон України та/або між митницями на території України або є особою відповідальною за такі перевезення (іноземні перевізники, що переміщують товари під митним контролем).


Стати на облік можливо:

 • - при в’їзді або виїзді з України шляхом заповнення реєстраційної форми безпосередньо у пункті пропуску та надання копії свідоцтва про реєстрацію особи нерезидента, видану компетентним органом країни реєстрації;
 • - шляхом направлення поштою до будь якої митниці заповненої реєстраційної форми та надання копії свідоцтва про реєстрацію особи, видану компетентним органом країни реєстрації;
 • - безпосередньо подати до будь якої митниці заповненої реєстраційної форми та копії свідоцтва про реєстрацію особи, видану компетентним органом країни реєстрації, або подання цих документів через уповноважену особу, яка діє на підставі довіреності від особи нерезидента, або через агента з митного оформлення, який діє на підставі договору між особою нерезидентом та українським митним брокером.

Реєстраційна форма може бути заповнена на будь якій мові офіційного міжнародного спілкування. Для прискорення обробки інформації бажано заповнювати її на українській або англійській мові.

Після введення даних із заяви до інформаційної системи митної служби, особі нерезиденту протягом однієї години буде присвоєно тимчасовий обліковий номер.

Відмова у присвоєні тимчасового облікового номеру можлива, якщо:

- реєстраційна форма містить не всі обов’язкові дані;

- особа нерезидент вже перебуває на обліку.


Тимчасовий обліковий номер дозволяє особі нерезиденту здійснювати усі митні формальності та процедури без обмежень.

Про взяття на облік та присвоєння облікового номеру особа нерезидент інформується протягом наступних п’яти робочих днів.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux