Підставами для зняття з консульського обліку є:
1) заява особи про зняття з консульського обліку, подана нею особисто. У разі зняття з консульського обліку особи, яка не досягла 16-річного віку, особи, усиновленої іноземцями або громадянами України, які постійно проживають або тимчасово перебувають за кордоном, або особи, яка визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною, така заява подається одним із батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників;
2) закінчення строку перебування на консульському обліку;
3) припинення особою, яка перебуває на консульському обліку, громадянства України;
4) смерть особи, яка перебуває на консульському обліку;
5) невиконання громадянином України, який перебуває на постійному консульському обліку, обов'язку щодо актуалізації даних;
6) повідомлення МЗС України про повернення на постійне місце проживання в Україну усиновленої дитини;
7) повідомлення територіального органу/територіального підрозділу ДМС України разом із заявою про зняття з консульського обліку особи, яка досягла 14-річного віку, постійно проживала за кордоном, повернулася на постійне проживання в Україну та звернулася до територіального органу/ територіального підрозділу ДМС України з питання щодо оформлення паспорта громадянина України або анулювання штампу в паспорті громадянина України для виїзду за кордон про оформлення виїзду за кордон на постійне місце проживання.
Документи для зняття з консульського обліку:
- Заява про зняття з консульського обліку;
- Паспорт громадянина України для виїзду за кордон.
При знятті з постійного консульського обліку у паспорті громадянина України для виїзду за кордон ставиться відповідна відмітка (штамп). Внаслідок зняття з постійного консульського обліку штамп «постійне проживання» ПУ не анулюється. Його можуть анулювати у випадку повернення на постійне проживання до України органи Державної міграційної служби України (під час реєстрації місця проживання в Україні). Якщо Ви знову вирішити постійно проживати за кордоном, для відновлення штампу доведеться повторно подавати документи для отримання дозволу на постійне проживання за кордоном.
Зняття з постійного консульського обліку у разі припинення громадянства України здійснюється автоматично – на підставі відповідного повідомлення ДКС МЗС України, в якому зазначаються дата та номер Указу Президента України про припинення громадянства. У такому випадку датою зняття з постійного консульського обліку є дата видання відповідного Указу Президента України. Внесення відмітки про зняття з обліку не передбачено.
У разі смерті громадянина України зняття з постійного консульського обліку проводиться після отримання ПУ офіційного повідомлення про смерть. Внесення відмітки про зняття з обліку не передбачено. У разі смерті паспорт померлої особи здається до ПУ для списання та знищення у встановленому законодавством порядку.
Зняття з консульського обліку відбувається, як правило, у день звернення.
За зняття з консульського обліку консульський збір не стягується.
УВАГА! Консульський прийом громадян проводиться за попереднім записом. Запис на прийом Ви можете здійснити у розділі "Запис на прийом".