• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Português
Україна. Окремі протиепідемічні заходи
Опубліковано 30 квітня 2021 року о 13:23

Інформуємо, що в контексті вжиття Урядом України заходів, спрямованих на запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), Кабінетом Міністрів України видано постанову 28.04.2021 № 445 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236» (текст акта на веб-сайті Уряду: https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennya-zmin-do-postanovi-kabinetu-ministriv-ukrayini-vid-9-grudnya-2020-r-1236-445-280421).

Вказаною постановою з 00:00 (за Києвом) 5 серпня 2021 року на період дії карантину запроваджено тимчасові обмежувальні заходи щодо перетинання державного кордону на в’їзд в Україну особами, які прямують з території Республіки Індія або перебували на території вказаної держави не менше 7 днів протягом останніх 14 днів.

З урахуванням положень постанови, з 05.08.2021 в’їзд в Україну вищезгаданої категорії подорожуючих буде здійснюватися:

- громадян України – з проведенням усіма особами обов’язкової самоізоляції / обсервації в установленому порядку (з встановленням та активацією мобільного додатка системи «Вдома»). Таким чином, зазначена вимога поширюватиметься у т.ч. і на ті категорії громадян України, які наразі звільнено від проведення самоізоляції, і наявність у громадянина України, який прямуватиме в Україну з Республіки Індія або перебував на території Республіки Індія принаймні 7 днів протягом 14 днів, що передують даті в’їзду в Україну, негативного результату ПЛР-тестування на COVID-19, проведеного не більш як за 72 години до в’їзду в Україну, не надаватиме подорожуючому права на звільнення від вимоги щодо здійснення самоізоляції.

- в’їзд в Україну іноземців та осіб без громадянства забороняється, за винятком таких категорій осіб:

1) іноземці та особи без громадянства, які постійно або тимчасово проживають на території України,

2) іноземці та особи без громадянства, які є подружжям або дітьми громадян України,

3) працівники іноземних дипломатичних представництв та консульських установ, представництв міжнародних організацій, акредитованих в Україні, та члени їх сімей,

4) іноземці та особи без громадянства, що в’їжджають в Україну за погодженням з МЗС.

При цьому, іноземні подорожуючі, які постійно або тимчасово проживають на території України, або які є подружжям чи дітьми громадян України, підлягатимуть обов’язковій самоізоляції у зв’язку з перетинанням державного кордону України.

До працівників іноземних дипломатичних представництв та консульських установ, представництв міжнародних організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей, а також іноземців та осіб без громадянства, що в’їжджають в Україну за погодженням з МЗС, вимоги щодо здійснення самоізоляції не застосовуватимуться.

Самоізоляція, обсервація подорожуючих припинятиметься в разі одержання негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, який проведено після перетинання державного кордону України.

Також залишається чинним попередній порядок в’їзду осіб в Україну та вимоги до проведення самоізоляції (обсервації)в період дії карантину, який наразі продовжено до 31 серпня 2021 р.:

- від вимоги надання негативного результату ПЛР-тестування на COVID-19 для в’їзду в Україну звільнено дітей – іноземців/осіб без громадянства віком до 12 років (при цьому вимога щодо наявності відповідного поліса страхування для в’їзду зазначеної категорії осіб в Україну залишається незмінною);

- уточнено вимоги до проведення самоізоляції осіб у зв’язку з перетинанням державного кордону на в’їзд в Україну. З урахуванням внесених змін, самоізоляції підлягають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають на території України, які перетинають державний кордон на в’їзд в Україну, крім таких осіб (якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті із хворою на COVID-19 особою):

- осіб, які не досягли 12 років;

- водіїв та членів екіпажу вантажних транспортних засобів, автобусів, що здійснюють регулярні перевезення, членів екіпажів повітряних і морських, річкових суден, членів поїзних і локомотивних бригад;

- осіб, що здійснюють перевезення гемопоетичних стовбурових клітин для трансплантації;

- осіб, які мають негативний результат тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, яке проведено не більш як за 72 години до перетину державного кордону або пред'явників відповідного сертифікату про повний курс вакцинації.

Самоізоляція, обсервація особи припиняється в разі одержання негативного результату ПЛР-тестування на COVID-19, проведеного після в’їзду в Україну.

Вимоги щодо встановлення і активації мобільного додатка («Вдома») особами, які підлягають самоізоляції у зв’язку з перетинанням державного кордону на в’їзд в Україну / контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповану територію України в Донецькій та Луганській областях, тимчасово окуповану територію України в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі та виїзду з неї, залишаються без змін.


Також інформація щодо актуального порядку в’їзду іноземних подорожуючих в Україну та умов їх перебування в Україні в період дії карантину доступна на веб-сайті «Центр Резільєнтності України».


*Страховий поліс має видавати компанія, яка зареєстрована в Україні або іноземна страхова компанія, яка має представництво на території України чи договірні відносини із страховою компанією – партнером на території України.
Поліс має покривати витрати, пов’язані з лікуванням COVID-19, обсервацією та діяти весь термін перебування в Україні.У зв’язку зі стрімким поширенням нового, агресивнішого штаму коронавірусу SARS-CoV-2 «Дельта», з метою захисту здоров’я населення України та забезпечення контролю над епідемічною ситуацією в нашій державі, Міністерство закордонних справ України наполегливо рекомендує громадянам України утриматися від поїздок до країн, де спостерігається найбільший спалах зазначеного різновиду COVID-19:

 • Індії, 
 • Великої Британії, 
 • Португалії,  
 • Російської Федерації, 

до повної стабілізації епідемічної ситуації.

Тим громадянам, які наразі перебувають на території зазначених країн, рекомендується чітко дотримуватися протиепідемічних вимог та інструкцій представників компетентних органів країни перебування, невідкладно звертатися до місцевих медичних закладів у разі появи симптомів респіраторного захворювання, а також бути готовими до додаткових карантинних обмежень після прибуття в Україну.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux